Dne 4.3.2024 úřad uzavřen z důvodu přerušení dodávky elektrické energie.

PS 01 - Čerpací stanice odpadních vod

Odpadní voda přitéká oddílnou kanalizací do čerpací stanice na přítoku ČOV. Nátok do čerpací stanice je přes strojně stírané česle s integrovaným lisem a propírkou shrabků. Na obtoku jsou stavítky odděleny ručně stírané jemné česle včetně hrabla a odkapávacího žlabu. Odpadní voda je po průchodu zařízením zbavena mechanických nečistot o rozměrech do 6 mm a sedimentovaných látek. Na shrabky z česlí je přistavena plastová popelnice o objemu 240 l. Pro potřebu strojních česlí je přivedena tlaková provozní voda s připojením přes ventily.

V čerpací stanici jsou osazena ponorná čerpadla pro čerpání přítoku odpadních vod a ponorné čerpadlo pro čerpání havarijního přítoku do obtoku ČOV. Čerpací stanice je vybavena komplet, včetně ovládání a rozvaděče. Pro manipulaci s čerpadly je osazena nad čerpací jímkou jeřábová dráha.

Součástí ČS je nově přistavěná jímka na fekálie, vybavená ponorným vrtulovým míchadlem a kanálovým šoupátkem s elektropohonem pro řízené vypouštění jímky do ČS před česle. Vtok do jímky je přes speciálně upravený poklop s feka koncovkou a česlicovým košem pro zachycení hrubých nečistot. Pro manipulaci s míchadlem a česlicovým košem jsou u těchto zařízení osazeny patky pro přistavení jeřábku.

Město

Dnes je 5.3.2024