PS 04 - Kalová čerpací stanice

Za aktivačními nádržemi je osazena podzemní kalová čerpací stanice, která je zároveň řešena jako strojovna čerpadel vratného kalu, přebytečného kalu tlakové stanice provozní vody a chemického hospodářství pro srážení fosforu, včetně vestavby nádrže akumulace chemikálie. Vratný kal má dvě samostatné větve a je čerpán do rozdělovacího objektu na přítoku do AN. Na výtlaku každé větve je osazen indukční průtokoměr. Přebytečný kal je čerpán vřetenovým čerpadlem do části kalové hospodářství. Na výtlaku je osazen indukční průtokoměr. Na sacím potrubí přebytečného kalu jsou osazeny elektroarmatury, pro řízený odběr kalu z odtokového žlabu aktivace nebo z jedné nebo druhé DN.

Rozdělovací objekt odtoku z AN do DN je umístěn mimo kalovou čerpací stanici ve stávajícím objektu mezi dosazovacími nádržemi. Odtok z RO je přes armatury.

Součástí tohoto PS je rovněž čerpání plovoucího kalu kalovým čerpadlem z dosazovacích nádrží a kalové vody z ostatních PS. Dispozičně je ČS umístěna vedle rozdělovacího objektu na aktivaci.

Provozní voda je odebírána z odběrné šachty, do které jsou vyvedeny odtoky vyčištěné vody z obou DN a vedena je přes tlakovou stanici, na mechanické předčištění, do části kalové hospodářství a na proplach potrubí a zařízení. V armaturní komoře je instalováno ponorné čerpadlo pro odvodnění podlahy čerpací stanice, výtlak tohoto čerpadla je vyústěn do odtokového žlabu z AN. Výměna vzduchu je zabezpečena instalovaným vzduchotechnickým zařízením.

Město

Dnes je 22.6.2024