PS 09 - Strojní odvodnění kalu

Z kalojemu UN3, systému stabilizace, je zahuštěný stabilizovaný a homogenizovaný kal čerpán vřetenovým rotačním objemovým čerpadlem na strojní odvodnění kalu. Odvodnění kalu je umístěno v objektu strojovny kalového hospodářství, na ocelové plošině, která je umístěna nad kontejnerem a přístup na tuto plošinu je z místnosti velínu v 1.NP. Dekantační odstředivka je z hlediska kontinuity provozu nejpříznivějším řešením.

Na výtlaku od čerpadla je osazen indukční průtokoměr pro měření množství kalu k odvodnění. Dekantační odstředivka je s vlastním chemickým hospodářstvím s dávkovacím čerpadlem pro dávkování flokulantu, průtokoměrem na měření dávky flokulantu a proplachem  odstředivky provozní vodou. Před čerpadlem je osazen macerátor, který slouží k rozmělnění tuhých a vláknitých látek obsažených v kalu pro odvodnění. Potrubí i macerátor jsou přes elektromagnetické ventily napojeny na proplach provozní vodou. Odvodněný kal vypadává z odstředivky přímo, do kontejneru, který je umístěn na voziku pod kontejner s pojezdem. Kalová voda je svedena do jímky na plovoucí kal a čerpána čerpadlem do nátoku na rozdělovacího objektu. Pro montáž-demontáž odstředivky je v místnost osazena na stávajícím nosníku pod stropem  jednonosníková ruční kočka o nosnosti 1,6 t.

Město

Dnes je 22.6.2024