SO 15 – Čerpací stanice obce

Objekt sestává z podzemní části a nadzemní (vstupní) části. V podzemní části (suchá jímka) bude umístěna plně automatická čerpací stanice, v nadzemní vstupní části pak el. rozvaděč, el. příslušenství a záložní zdroj el. energie.

Vystrojení jímky je navrženo jako kompaktní přečerpávací stanice odpadních vod se separací tuhých látek v provedení z oceli, chráněné speciálním nátěrem odolným proti odpadním vodám. Čerpací stanice je plynotěsně uzavřená, chrání čerpadlo před tuhými látkami a po hygienické stránce usnadňuje provoz a údržbu ČS.

Vybavení ČS:

• Čerpací zařízení se 100 % rezervou čerpadel a automatickým střídáním čerpadel (suché zařízení s plynotěsnou a vodotěsnou provozní nádrží)
  • Kompletně smontované příslušenství přítoku, propojovací potrubí a výtlak (potrubí, armatury, zavzdušňovací a odvzdušňovací ventil, připojovací příruby atd.)
  • Záložní zdroj el. energie s odtahem spalin
  • Větrání čerpacího zařízení
  • Prostorové větrání čerpací stanice
  • Rozvaděč kompletně vybavený ovládacím, ochranným a signalizačním zařízením
  • Připojení k systému MaR provozovatele v souladu s řešením tohoto systému na ČOV

Z přívodní kanalizace přitéká odpadní voda na čerpací stanici. Na přítoku do ČS je osazeno šoupě, které slouží k uzavření přítoku pro případ údržby nebo oprav. Odpadní voda teče přívodním potrubím přes rozdělovací trychtýř do sběrače pevných látek. Zde jsou tyto látky zadrženy oddělovacími klapkami. Odpadní voda proteče přes tyto oddělovací klapky s miničeslemi a stojící čerpadlo do sběrné nádrže. Když je sběrná nádrž naplněna po spínací hladinu, řídící systém zapne čerpadlo, které předčištěnou odpadní vodou ze sběrné nádrže vypláchne pevné látky přes oddělovací klapky ze sběrače do výtlaku. Při tom dojde k pročištění sběrače. Během procesu čerpání, natéká odpadní voda do sběrné nádrže druhým čerpadlem, které je v klidu. Čerpadla se automaticky střídají. Z provozní nádrže vychází dva výtlaky, které se spojují pomocí kalhotového kusu do jednoho. Každý z výtlaků před spojením obsahuje zpětnou klapku společně se šoupátkem, které se uzavírá v případě údržby nebo výměny těsnícího elementu klapky.

Měření množství odpadních vod je pomocí indukčního průtokoměru osazeného na společném výtlaku. Napojení na stávající výtlačné potrubí DN200 vně objektu je provedeno pomocí trubních tvarovek a spojky jištěné proti posunu. Z důvodu možného výpadku el.energie je instalován záložní zdroj, umístěný v nadzemní části technologického objektu.

Město

Dnes je 17.6.2024

Svátek má Adolf

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Světový den boje proti desertifikaci a suchu

Zítra má svátek Milan

dnes, pondělí 17. 6. 2024